Pojištění, Bydlení, Investice

Rady pro Vás

 • Proč ušetřit v bance na poplatcích?
  Dle mého názoru, základní kámen k finanční gramotnosti je vedení běžného účtu ve Vaší bance zdarma. Některé bankovní domy jsou schopny si v dnešní době stále účtovat poplatky za vedení účtu v průměru 100,- až 150,- korun měsíčně. Tyto finanční prostředky lze využít efektivněji. Změnit bankovní dům a mít veškeré výběry, vklady a platby zdarma se VYPLATÍ !
 • Jaký smysl má spořící účet?
  Spořící účet v dnešní době neslouží ke „zbohatnutí“ , jelikož je tam průměrné zhodnocení do 1 % . Tento produkt ovšem nezatracujme. Vidím v něm smysl v podobě minimální finanční rezervy ve výši dvou Vašich měsíčních příjmů. Nazývejme ho třeba „fond oprav“, jelikož účel by měl být právě na nečekané výdaje (oprava vozu, koupě nové pračky a podobně). Tímto vymýtíme drobné úvěry/půjčky. Vždy je lepší brát ze svých rezerv a nikoliv z cizích, kde za to zaplatíte.
 • Investice
  Investice dělím podle časového horizontu, a to konkrétně: krátkodobá investice (do 5ti let), střednědobá investice (od 5ti do 10ti let), dlouhodobá investice (10 let a déle). S tím je spjatá volba investiční strategie: konzervativní/vyvážená/dynamická, kterou je potřeba určit na základě investičního dotazníku a Vašich zkušeností. Každá investice by měla mít svůj účel, například: nový vůz, start do života pro mého syna, na dovolenou, na důstojné stáří atd. Investování umožnuje mnoho finančních nástrojů, jakou jsou třeba otevřené podílové fondy, termínované vklady, investice do drahých kovů a podobně. Vždy je dobré mít ze své investice nějakou únikovou cestu, když by od života přišel nějaký nečekaný kopanec, tak ať jsou peníze k dispozici.
 • INVALIDITA
  Ztráta příjmu z důvodu invalidity nemocí nebo úrazem není příjemná záležitost. Měl by být pilíř v podobě krytí rizik, o který se můžete opřít. Je Vám 30let a máte odpracováno 10let a je Váš měsíční hrubý příjem 25 000Kč ? Tak výše měsíčního invalidního důchodu I. Stupně je 3 170Kč. Za II. Stupeň stát vyplácí 3 538Kč. III. Stupeň 4 675Kč. Dále chci podotknout, že pokud jste invalidní je těžké najít zaměstnání a může vzniknout obrovská finanční propast. Víte, že 421 655 osob pobíralo v ČR v roce 2015 invalidní důchod? Proto rizikové pojištění nepovažujte jako výdaj, ale jako pomocnou berličku v případě nouze.
Kontakt


Matěj Muller

Email:
matej.muller@prosperityfs.cz

Poradce v oblasti peněz - bydlení - pojištění. Dělám vše pro to, aby bylo jméno Matěj Mullěr synonymem prestiže ve finanční branži!

Tento web používá soubory cookies, více informací, používáním tohoto webu s použitím souhlasíte.