Pojištění, Bydlení, Investice

Rady pro Vás

 • PROČ NEMÍT NEJNIŽŠÍ LIMIT NA POVINNÉM RUČENÍ?
  Představte si, že například na přechodu pro chodce srazíte rakouského občana, který pracuje jako řemeslník. Způsobíte mu trvalé následky a už dokonce života nebude moci vykonávat své řemeslo, tudíž bude požadovat ušlí zisk, až do nástupu do penze a ten může být v přepočtu například ve výši 60 milionů korun… a Váš limit na povinné ručení je ve výši 35 milionů…Chcete do konce života splácet zbytečný dluh ve výši 25ti milionů? (Rozdíl mezi nejnižším limitem a středním limitem povinného ručení je pár stovek)
 • POVINNÉ RUČENÍ SE VYPLATÍ KAŽDÝ ROK PŘEPOČÍTAT
  Za každý měsíc, který máte na sebe napsané povinné ručení a nezpůsobíte dopravní nehodu, Vám nabíhají tak zvané „bonusy“. Čím více bonusů máte, o to máte mít LEVNĚJŠÍ povinné ručení. Pojišťovna Vám sama od sebe nezašle dopis, že Vám snižují platbu (toto se stává v málo případech), jelikož by tím sama sebe připravila o peníze.
 • POJIŠTĚNÍ SKEL
  Jsou pojišťovny, které toto připojištění nabízí s nízkou spoluúčastí. Jsem toho názoru, že toto připojištění se vyplatí zejména u dražších vozů, jelikož za čtvrtinu všech škod na autě mohou kamínky (zdroj Kooperativa). Příklad: čelní vyhřívané sklo na vůz VW Passat v autorizovaném servisu cena: 11 334,- bez práce automechanika.
 • HAVARIJNÍ POJIŠTĚNÍ
  Se dělí také do více kategorií, respektive do „balíčků“ například: Odcizení + živelné pohromy, Havárie + odcizení + vandalismus + živelné pohromy a další. Ovšem pozor na spoluúčast, čím vyšší spoluúčast, tím je levnější pojistka. Příklad: Vůz je pojištěn proti vandalismu, vandal ukopne zpětné zrcátko u vozu a Vaše spoluúčast bude 5% minimum 5000,- a hodnota nového zpětného zrcátka je 2500,-. V tomto případě se Vám NEVYPLATÍ řešit tuto záležitost z pojistky. U havarijního pojištění je vhodné také čas od času smlouvu přepočítat, jelikož vůz ztrácí na hodnotě.
 • Jak ukončit povinné ručení
  1. Výpovědí, která je doručena na pojišťovnu 6 týdnů před výročím smlouvy (výročí Vaší smlouvy naleznete na smlouvě samotné nebo na zelené kartě).
  2. Dohodu s Vaší pojišťovnou k nejbližšímu možnému datu.
  3. Odevzdání registračních značek vozidla do depozitu za poplatek 200 Kč.
  4. Po navýšení pojistného ze strany pojišťovny. S tímto krokem nemusíte souhlasit, ale musíte zaslat dopis s nesouhlasem a s žádostí o ukončení smlouvy. POZOR: do jednoho měsíce od doručení oznámení o změně.
  5. Nově sjednanou smlouvu můžete ukončit do dvou měsíců od počátku bez udání důvodu.
  6. V tom horším případe, pokud Vám byl vůz odcizen.
  7. Na základě prodeje vozu, ovšem přílohou výpovědi musí být prodejní smlouva nebo kopie velkého technického průkazu se změnou vlastníka.
Kontakt


Matěj Muller

Email:
matej.muller@prosperityfs.cz

Poradce v oblasti peněz - bydlení - pojištění. Dělám vše pro to, aby bylo jméno Matěj Mullěr synonymem prestiže ve finanční branži!

Tento web používá soubory cookies, více informací, používáním tohoto webu s použitím souhlasíte.